5. Uluslararası Talasemi Yaz Okulu

| 20.04.2008 |
5. Uluslararası Talasemi Yaz Okulu

Talaseminin genetiği ve önleme programları, hastalığın ve komplikasyonlarının yönetimi ve psikososyal sorunlar, bilimsel program ve buna paralel gerçekleştirilen hasta ve aileleri programında geniş olarak işlendi. Talasemi dernekleri, hastalar ve aileleri yanısıra ilgili kurum temsilcilerinin katılımı ile, hastalarımızın iş, eğitim, tedavi ve sosyal güvenlik kurumlarıyla ilgili sorunlara çözüm önerileri geliştirildi. 

 

Bilimsel Programda; 11 Panel, 3 Satellit Sempozyum ve 4 açık oturum,  Hasta ve Aile Programında; 2 Uzmanı ile tartışın, 3 panel, 2 Kişisel Gelişim Eğitim Programı ve Açık Oturum, Birinci Basamak Kurs Programına katılan hekimlere yönelik Talasemi ve Anormal Hemoglobinlerin tanısı ve organizasyonuna yönelik  12 ders düzenlendi. Hem bilimsel oturumlar hem de kurs programı kitap haline getirilerek katılımcıların ve kursiyerlerin sürekli başvuracakları bir kaynak oluşturuldu.

 

V. Uluslararası Yaz Okuluna katkıda bulunan tüm oturum başkanları ve konuşmacılara teşekkür ediyoruz. 20 Nisan Açılış gününü  gazeteci, yazar ve sanatçı  Tayfun Talipoglu  ve Yol arkadaşları  orkestrası ile kutladık. 21 Nisan'da Volkan Konak  talasemililere destek verdi. 22 Nisan'da, Akgün Akova "Işığın Sesi" söyleşi ve dia gösterisi ile talasemililerle  buluştu.

 

Aynı akşam, Dr. Betül Akçanal tarafından yazılan ve Talasemili gençlerimiz tarafından sahnelenen "Çiçekler Solmasın" tiyatro gösterimi büyük bir beğeni ile izlendi. Gala gecesinde, Zeliha  Sunal ve Murat Göğebakan ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı coşkuyla kutladık. Bu organizasyonun ana sponsorları Apotex ve Novartis'e  ve diğer sponsorlarımız, Med-Kim, Med-tek, Biocan Medikal, Biz Medikal ve  Sante Medikal  firmalarına teşekkür ederiz. Başarılı organizasyon desteği için  Fides Organizasyona  ve ev sahipliği için  Grand Haber Hotel  yönetimi ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

Web Tasarım
webmaster
Dr.Betül AKÇANAL © Tüm Hakları Saklıdır. 2013 - 2019

Aydın Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı / Doktoru

Telefon: 0256 212 29 99 / GSM : 0505 789 38 02
Adres: Cumhuriyet Mahallesi Tevfik Fikret Caddesi 1982 Sokak no:2 Saray Apartmanı Kat:1